Wersje językowe
Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala wiosną i latem? Praktyczne wskazówki dla rodziców
Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala wiosną i latem? Praktyczne wskazówki dla rodziców

Cieszysz się ostatnimi tygodniami ciąży? Najwyższy czas zastanowić się, jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala. Rodzice, których pociechy pojawiają się na świecie wiosną lub latem mają zdecydowanie mniej kłopotu z ich ubieraniem. Nie oznacza to jednak, że nie towarzyszą im wątpliwości. Jak przygotować się na tę chwilę? Sprawdź praktyczne wskazówki.

Dlaczego odpowiednie ubranko na wyjście ze szpitala jest bardzo ważne?

Dziecko bezpośrednio po porodzie przebywa na oddziale neonatologicznym. Otoczenie jest sterylne, a temperatura dość wysoka. Personel dba o regularne wietrzenie sal, jednak w taki sposób, żeby otwieranie okien nie skutkowało przeciągami ani nagłymi zmianami temperatur. Wychodząc ze szpitala, maluch zostaje więc narażony na wiele niesprzyjających okoliczności, w tym m.in. niekorzystne warunki atmosferyczne. Wiedząc, jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala, unikniesz problemu przegrzania go, nie powinno ono także zmarznąć.

Uniwersalne wskazówki, jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala

Mimo że ubranko dla noworodka na wyjście ze szpitala będzie różne, zależnie od pory roku, są pewne uniwersalne wskazówki, jak ubrać dziecko na tę okoliczność. Przygotowując ubranko, przede wszystkim:

- kieruj się nie porą roku, a aktualnymi warunkami atmosferycznymi. Zdarza się, że wczesną wiosną na zewnątrz wciąż zalega śnieg, podczas gdy późną jesienią słupki rtęci szybują zaskakująco wysoko;

- pamiętaj o zasadzie, zgodnie z którą noworodkowi należy założyć o jedną warstwę niż ma na sobie rodzic. Co ważne, obowiązuje ona nie tylko podczas pierwszych dni życia dziecka, ale przez najbliższych kilka miesięcy;

- uzupełnij zestaw o kocyk. To uniwersalny element wyprawki i warto mieć go w zasięgu ręki.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala wiosną lub latem?

Nie wiesz, jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala wiosną lub latem i szukasz gotowych pomysłów na praktyczny i bezpieczny dla malucha zestaw? Podstawą, odpowiednią na cieplejsze dni niech będzie bawełniane body z krótkim rękawem. Jako kolejna warstwa, świetnie sprawdzi się welurowy zestaw (body i legginsy). Całość może uzupełnić odpowiednie okrycie wierzchnie (np. płaszczyk niemowlęcy) lub miękki kocyk. Na efektowne płaszczyki zdecydowanie częściej decydują się rodzice, którzy zdecydowali się na rodzinną sesję zdjęciową bezpośrednio po powrocie do domu.

Wiosną i latem, mimo wysokich temperatur, nie należy zapominać o czapeczce. Powinna ona być lekka i oddychająca. Ciekawą propozycją jest m.in. muślinowa bonetka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl