Wersje językowe

Szatki i profitki do chrztu

Wysokiej jakości szatki do chrztu dla dziewczynki 

Szatki do chrztu to jeden z najważniejszych elementów uroczystości Chrztu Świętego. W Polsce przyjęło się, że za zakup odpowiada w tym przypadku Matka Chrzestna. Na jaką szatkę warto postawić? Na pewno musi być ona elegancka i dobrze się prezentować, bo okazja jest wyjątkowa. Może być to model ręcznie zdobione z imieniem dziecka i datą chrztu. Największą popularnością cieszą się szatki w kolorze białym i kremowym. 

Co symbolizują szatki do chrztu?

Szatki do chrztu razem ze świecą (gromnicą) to nieodłączne symbole Chrztu Świętego, które wykorzystywane są w czasie uroczystej ceremonii. Ojciec zapala świecę, a tym samym czasie matka okrywa dziecko szatką. Symbolizuje ona duchową przemianę i odrodzenie się człowieka bez grzechu. Z tego powodu największą popularnością na rynku cieszą się szatki do chrztu w kolorze białym. Mogą być to jednak modele z delikatnymi, eleganckimi zdobieniami. 

Jaką szatkę do chrztu dla dziewczynki wybrać?

Nie da się ukryć, że wybór szatki do chrztu dopasowanej do uroczystości podkreśla znaczenie całej ceremonii. Chrzest Święty oznacza wprowadzenie bowiem dziecka do Wspólnoty Kościoła. Oferowane przez nas szatki do chrztu dla dziewczynki to modele delikatnie zdobione i w pełni spersonalizowane. Mogą mieć wyhaftowane imię dziecka czy datę jego chrztu. Dzięki temu stają się wyjątkową pamiątką na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. 

Pamiątkowe szatki do chrztu dla dziewczynki

Szatka do chrztu to element absolutnie niezbędny. W wielu rodzinach razem ze świecą są to niezastąpione pamiątki Chrztu Świętego. Zazwyczaj szatki są prezentem dla dziecka od rodziców lub rodziców chrzestnych. Wiele osób chce je mieć przy sobie podczas ważnych momentów życia kościelnego. Podobnie jest zresztą w przypadku gromnicy, którą wyciąga się i zapala w wyjątkowych dniach np. przy okazji Pierwszej Komunii Świętej czy Bierzmowania. 

Szatka do chrztu - do czego właściwie służy?

Dla wielu rodzin Chrzest Święty to jedna z ważniejszych uroczystości rodzinnych.

Oczywiście wydarzeniu temu towarzyszy tradycyjnie przyjęcie w gronie najbliższych osób, ale najważniejsza część ceremonii odbywa się w kościele. Zgodnie z tradycją dziecko powinno zostać ochrzczone w ciągu kilku miesięcy od narodzin. To bardzo ważne duchowe przeżycie dla rodziców malucha, jego chrzestnych czy dziadków. Szatka i gromnica to najbardziej charakterystyczne symbole Chrztu Świętego. Nałożenie szatki symbolizuje wkroczenie na nową ścieżkę życia. 

Szatka do chrztu - jak się ją nakłada na dziecko?

Chrzest Święty ma ściśle ustalony porządek. Zgodnie z tradycją szatkę nakłada matka chrzestna. To ona w odpowiednim momencie powinna położyć tkaninę na klatce piersiowej malucha. Ma to oczywiście charakter symboliczny. Nie ma się także czym w tej sytuacji stresować. Ksiądz zazwyczaj precyzyjnie wskazuje, kiedy należy sięgnąć po szatkę do chrztu. 

Kto powinien kupić szatkę do chrztu dla dziewczynki?

To matka chrzestna w czasie mszy odpowiada za nałożenie szatki i to do niej należy zazwyczaj obowiązek jej zakupu. Wiele osób zadaje sobie pytanie - jaka szatka do chrztu sprawdzi się najlepiej? W tym przypadku warto mieć na uwadze przede wszystkim jej kolor, który ma znaczenie symboliczne. Inne elementy mają w zasadzie charakter dobrowolny. Do wyboru są np. szatki do chrztu dla dziewczynki ozdobione koronką czy haftem. Popularne są także dodatki w kolorze złotym. Wiele osób stawia także na szatki spersonalizowane, które są świetną pamiątką. 

Wyjątkowe szatki do chrztu dla dziewczynki z personalizacją

Wybór szatek do chrztu w naszym sklepie internetowym do najmniejszych nie należy. Od lat królują w tym przypadku klasyczne modele utrzymane w białej lub kremowej kolorystyce. Mogą być ozdobione subtelnymi detalami. Wiele osób decyduje się na personalizację szatek poprzez haft wyszywany np. złotą nitką. Szatka z imieniem dziecka oraz datą Chrztu Świętego to naprawdę wyjątkowy prezent. 

Eleganckie szatki do chrztu - na co się zdecydować?

Szatki do chrztu dla dziewczynki bywają mniej lub bardziej klasyczne. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że chrzest to wyjątkowe wydarzenie w życiu malucha i jego całej rodziny. Dlatego wygląd szatki musi być odpowiedni do uroczystości. Warto kupić model ładny, skromny i pamiątkowy. Najbezpieczniejszym wyborem są szatki o klasycznej formie, uszyte z materiałów wysokiej jakości i spersonalizowane. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl